Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

İbrahim Karavelioğlu

5 Temmuz · 2018

Sıcak paraya dayalı borçlanma ekonomisinin sonuna geldiğimizi görmezden gelen, Chp-iyi parti ve diğerleri neden Kemal Derviş ve sonrası Ak parti'nin neoliberal batak da üretim yapıp, Türk halkının yüzünü güldüremediğini bildikleri halde Batı’ya Nato’yla birlikte olacağız diyorlar.

Batı Nato'cu partilerin bu aşkını "anladım" diyeni de duymadım. Alternatif  varken batıya Nato’ya bağlı olduklarını ifade etmelerine bir anlam da veremedim.

Ak Parti batıyla Nato’yla görüşürken bir ayağını da Avrasya birliğine atmış görünmesine rağmen ' Suriye devlet başkanına katil Esat demesi, AK parti’nin Avrasya konusun da güvenilmez olduğunu gösteriyor.

İttifakçılar iktidara gelirsek, merkez bankasını bağımsız hale getireceğiz diyorlardı. Merkez Bankası faizleri artırıp doların yolunu Türkiye ye çevirebilir, ancak faizi yüksek olan parayla Türkiye borcunu daha yüksek faizle döndürmüş olur. Yani daha hızlı batmanın yoluna girmiş olurlardı.

Vatan partisi, İktidara gelirsem, sıcak para ekonomisi yerine karşılığı olan anlaşmalara önem vereceğim demişti. Aynı zaman da bu anlaşmaların alt yapısını komşu ve bölge ülkeleriyle görüşmüştü. Doğu Perinçek yıllardır mevcut ekonomik anlayışta batacağımızı söylerken tek çare'nin de üretim ekonomisi olduğunu defalarca söylemişti.

Perinçek; Nato’dan karşılığı olmayan zarar ettiğimiz gümrük birliği Anlaşması’ndan çıkıp gümrük duvarlarını yükseltip, üretimin önündeki engelleri kaldıracağını ifade etmenin ötesinde de üretim ekonomisi vatan partisinin öncelikli hedefi ve programıdır.

Kaç oyunuz var diyenler sizin bir programınız var mı?

 

Yorumlar:

 

Himmet İlamın İşte böyle basit ve herkesin bildiği program yüzünden oy alamıyor. Başkaları bu oyu alsaydı çoktan istifa ederdi. Japon politikacı olsaydı başka bir şeyde yapardı.

 

İbrahim Karavelioğlu: Sizin programdan bahsedebilir misin?

 

Himmet İlamın: Bizim program şu önemli değil. Mevcut hükümet'in program'ı yaptıkları yapacakları önemli. Eleştiriyi suyun başındakilere yapmak lazım değil mi?

 

İbrahim Karavelioğlu: Himmet İlamın, eleştiri doğru yapılıyorsa, sıkıntı yok. İftira varsa sıkıntı var.

 

İbrahim Karavelioğlu: Sakir Aydın, himmet beyin partisinin bir programı yok, serbest pazar ekonomisinde borcu artırarak, borç batağına da çaresiz kalmak.

 

İbrahim Karavelioğlu: Akp-Chp’nin programı serbest piyasa ekonomisin de, oynak dolar kuru üzerinden sıcak para borçlanmasına dayalı program. Borcu öteleyerek büyütüp sonra tapuyu verme anlayışı.

 

Himmet İlamın: Abi Vatan partili olmak CHP’yi eleştirmek midir? CHP muhalefet partisi hükümet değil. Vatan partisi de muhalefet partisi. O halde bırak CHP’yi de eleştiri oklarını AKP’ye çevir. Gerçekten AKP yi eleştir yoksa eleştirecek bir şey bulamıyor musun?

 

İbrahim Karavelioğlu: Chpliler chp’yi eleştiriyor şu anda. Sen de eleştirsene.

 

Vahide Budak: ATATÜRK’ÜN YOLUNDAN ÇIKAN HERKESİ ELEŞTİRİRİZ

 

Himmet Ilemin: Ben eleştirmeyi bırakın ah elimden gelse.

 

Himmet Ilemin: Eleştirin ama asıl eleştirilecek AKP’dir. Ucube diyen önemsiz mi sizce

 

İbrahim Karavelioğlu: Siyaset doğruyu bulma sanatıdır. Her yanlışı eleştirmek doğru olandır.

 

Himmet İlamın: Doğru söylüyorsun demek ki AKP yanlış yapmıyor o partiyi eleştirmiyorsun.

 

İbrahim Karavelioğlu: 45 çocuğa Tecavüz edenler için yürümeyen CHP’yi eleştirmeyelim mi. Mecliste tecavüzcülerin araştırılmasını CHP istedi, ancak reddedildi. Neden protesto yürüyüşü düzenlemedi. Enis Berberoğlu tutuklanınca günlerce yürüdü, sonra da Maltepe'de miting yapıp fetocu ve PKK’lı mahkûm 105 bin kişiye özgürlük istedi.

 

Himmet İlamın: Meclise araştırılma yapsın diyene eleştiriyorsun reddedene eleştirmeyeceksin öylemi. Allah Allah ya tecavüzden yargılananları değil CHP’yi eleştireceksin.

 

Himmet Ilemin: Yüzünü gözünü seveyim abi ya

 

 

İbrahim Karavelioğlu: Hani Adana’ya gelecektin.

 

İbrahim Karavelioğlu: Ensar vakfın da 45 çocuğa Tecavüz ediliyor. Mecliste tecavüzcülerin araştırması reddediliyor. CHP protesto yürüyüşü neden yapmıyor?

Devlet kurumların da Fetö yapılanması var mı sorusuna var diyemem dersiniz, mit tırların durdurulmasıyla ilgili bir vekiliniz tutuklanınca, adaleti hatırlayıp günlerce yürürsünüz. Sonra da Mahkûmlara özgürlük istersiniz. Siz kim oluyorsunuz? Özgürlüklerin efendisi mi sanıyorsunuz kendinizi?

İkiz ihanet yasalarını neden protesto etmediniz? Ve altına neden' imza attınız?

Adana Atatürk parkın da, feto'dan' yargılananların adını anarak' "Nazlı ılıcak" nerde diye "neden" Show yaptınız. Adalet isterken' mahkemenin savcısını, hâkimini neden yok saydınız? Siz kimsiniz suçluların ya da yargılananların koruyucu meleğimi? 

Sizin Avukatınız yok mu' gidip mahkeme de savunsun. Siyasilerin yargıya müdahale yetkisi de yoktur. Kumpas davaların da neden yürümediniz?

Esen rüzgâra rağmen neden seçimi kazanamadınız?

 

Himmet İlamın: O yürüyüşü de Vatan partisi yapsaydı.

 

İbrahim Karavelioğlu: Her zaman yapıyoruz o davaları da takip ediyoruz. Her cumartesi orduya ait kapanan kurumların açılması için açık alanlarda açıklama yapıyoruz. Sizi de bekleriz.

 

 

 
Haber MuhahahahaBiri ERSAN.NET :)