Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

İbrahim Karavelioğlu

21 Mayıs 2018

Aman chp'yi eleştirmeyin, Aman chp'yi eleştirmeyin' iktidar dururken muhalefet eleştiril mi? Hadi kolay gelsin CHP ABD'nin askeri olurken, Atatürkçüler de partiden uzaklaştırıldı.

Kemal Atatürk’ün CHP'den atılan askerleri olmak nasıl bir duygu? Bir tertiple genel başkan olan Kılıçtaroğlu’nun özel görevli geldiğini Onur Öymen Bey açıklamıştı. Belki hain diyenler de olmuştur.

Altıoktan bir oku dahi kalmamış bir partide Kemal Atatürk’ün askeriyiz diyebilmek nasıl bir akıldır.

ABD'nin bir tertiple yolladığı Dersimli’nin askerliğini yaptınız. Fetocular yüzünden CHP'den ayrılan Atatürkçüleri de görmezden geldiniz.

Said Nursi’nin Risale-i nuru Çanakkale’de okutuldu. Seyit rızanın heykeli önünde anma töreni yapıldı. Tarikat cemaatlere özgürlük istedi "Kılıçtaroğlu", ama gene de kendinizi Atatürkçü sandınız.

İlkesiz Kemalist olunur mu nerde ALTIOK?

Yorumlar:

TC Beysun Tankut: KK Gül ile nabız yokladı, MV adayları ile gölü attı. Geçmiş olsun CHP’liler

Mehmet Ayavefe: CASUSUN, HAİNİN AKLI FİKRİ MENFAATTİR. TÖKEZLEDİ.

Siyasetin içinde Devletçilik Nasıl Yapılabilir?

Kalkınmakta olan ülkelerde devletçilik özel sektörden daha fazla olmalı. 
Gelişmiş cari fazla veren ülkelerden Almanya’ya bakarsak' halen Bankacılığı devletin yaptığını görüyoruz. 

Ancak Avrupa ülkeleri bağımsız yargısını kurmuş, devlet kurumlarında hırsızlık yapanları cezalandırmış. Güçler ayrılığına dayalı yargı sayesinde büyümeye devam ediyor. 

Diğer Avrupa ülkeleri de devlet kurumları sayesinde gelişmiştir. Ekonomiye uygun hukuk sistemlerini geliştiren ülkelerin kalkındığı gerçeğinden yola çıkarsak hukuk devleti olmadan kalkınma olmayacağı gibi demokrasinin gerileyip kaos ortamına gittiğini görüyoruz.

Şeker fabrikaları zarar ediyor diyenlerin alabileceği önlemler varken, ipe un seriyorlar. 
Fabrikalarda fazladan insan gücü çalıştırıyor diyenler fazladan insan gücünü başka alanlara kaydırabilirler. Aynı zamanda fabrikalarda yenilik gerekiyorsa yenilemeyi de yapabilirler. Devlet kurumlarında yolsuzluk yapanlara ağır cezalar verilirse yolsuzlukta ortadan kalkar.

Sonuç olarak hukukun üstünlüğünde bir kamuculuğu öne çıkarmak gerekir. Kamu fabrikalarının bir şekilde elden çıkarma zihniyetinin altında küresel merkezlerin baskısı vardır. 

ABD kendi ülkelerinde devletçiliği kaldırmış gibi' bize özelleştirmeyi yabancılaştırmayı tavsiye ediyor. Aynı zamanda şeker pancarı üretimine kota koyduruyor. Bizim siyasiler de fabrikalar 3 ay çalışıyor 9 ay yatıyor diye vıdı vıdı yapıyorlar. Neden pancar üretimine kota uyguladınız sayın hükümet yetkilileri.