Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

MHP’nin iş ortağı HDP

İbrahim KARAVELİOĞLU: Türkiye’de inanılmaz işler oluyor. MHP ile HDP, birbirlerine düşman gibi gözükseler bile iş TBMM’de alınan kararlara gelince bu iki parti ortak davranıyor. Ve bu iki ortak, AKP’ye açık açık hizmet ediyor. Bunun son ve en yakıcı örneği İyi Parti’nin “Resmi tabelalarda TC yeniden yer alsın!” biçimindeki önergesine HDP ile MHP’nin aynı doğrultuda oy vermeleridir. İki parti de çekimser oy kullandı. AKP ise ret dedi. Böylece Türkiye Cumhuriyeti teriminin resmi tabelalarda yer alması AKP-HDP-MHP oylarıyla önlendi.

DEMİRTAŞ-BAHÇELİ OMUZ OMUZA

MHP ve HDP’nin TBMM’deki bu ortaklığının başka örnekleri de var: “Suriyeliler ülkelerine gönderilsin!” içerikli önergeye MHP ve HDP çekimser oy kullandı. AKP ret oyu verdi ve böylece önerge AKP-MHP-HDP işbirliği ile reddedildi.

Tunceli’de donarak şehit olan askerlerimizin durumunun araştırılmasına HDP ile MHP çekimser oy kullandılar. Yine İstanbul’a yapılan yeni havalimanına Atatürk adı verilmesine ikiz kardeş MHP ve HDP aynı doğrultuda olumsuz oy verdiler. Çorlu tren kazasının araştırılmasında, Fetö’nün siyasi ayağının araştırılmasında, emeklilikte yaşa takılanlar konusunda, şehit ailelerinin ev sahibi yapılmasında, 3600 ek gösterge önergesinde, tarımda kullanılan mazotta ÖTV ve KDV alınmamasında, elektrik faturasındaki TRT payının kaldırılmasında, emeklilerin elektrik-su- doğalgaz giderlerinde indirim yapılması konusunda önergeler reddedilirken Bahçeli ile Demirtaş el ele idiler.

AKP ile HDP kavga ediyormuş görüntüsü verseler bile iş Meclis’ten yasa çıkarmaya gelince hemen birleşiyorlar. MHP de bunlara yardım ediyor.

Gerçeği görelim: Türkiye’yi, milliyetçi kıyafeti giydirilmiş gerici ve Amerikancı MHP’yi öne çıkartarak parçalayacaklar.
Umarım ki MHP’deki gerçek yurtseverler bu büyük tehlikenin farkına varırlar ve Türk düşmanı Bahçeli’ye seçimlerde bir ders verirler. Nasıl mı? Oylarını bu defa ülkemizi, bayrağımızı ve devletimizi tam bir kararlılıkla savunan Vatan Partisi’ne vererek.
Rıza Zelyut

 

Okuduğunuz habere yorum atan:

Nesrin Nebi Altıncı Oy verme konusu zor görünüyor... Malum, Medya yine başlar. PKK Elebaşı ile görüşen mi Milliyetçi! Hadi oradan, hadi oradan” demeye. Soner Yalçın açıkladı Halk TV de. Perinçek, Beka Vadisine giderken, Gazeteci kimliği ile gitti. Siyasetçi olarak değil. Orasına kadar tamam, Türk Milliyetçiliğini ise Irkçı olarak tanımlaması (TV de demişti “gidip Türkeş ile mi beraber olacaksınız”) Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyete sahip çıkmıyorsak, Devrimlerine nasıl sahip çıkacağız?

 Kaynak Haber Muhabiri: Ersan Karavelioğlu