Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.
Ibrahim Karavelioğlu
13 Kasım, 23:20 · 

Seçilmiş ya da bir şekil de gelmiş olan' Kılıçtaroğlu, Akşener, Erdoğan, partileri'nin genel başkanıdır. 
Doğu Perinçek; M.K.Atatürk ten sonra, emperyalizme karşı üretim ekonomisi ni savunan bir liderdir.
Milli demokratik devrimleri yeniden yapmak isteyen Perinçekin partisinde mücadele eden tüm devrimciler in yolu açık olsun.

Ibrahim Karavelioğlu
13 Kasım, 18:49 · 
 
Güvenlik, üretim, eğitim önceliğimizdir. halkcılık temelinde birleşen Türkiye diyen' Doğu perinçek; bir liderdir.
Ibrahim Karavelioğlu
13 Kasım, 18:48 · 
 
Türkiye aydınlığa birleşerek çıkabilir diyen Doğu Perinçek; milli hükümet kuralım derken' diğerleri kutuplaşma peşinde koşuyor.
Yorum:
Nesrin Nebi Altıncı : Perinçek 'Anastasia' Kitabını okumuş mu?! Bence okumuştur, yoksa neden istesin. O Kitabı okuyan Adam, Yeni Dünya Düzeninin hakkında herşeyi bilir. Demek ki Perinçekin bir bilgisi var. Onu Ulusal da ve Aydınlık ta konuşsun.
Ibrahim Karavelioğlu
10 Kasım, 20:23 · 
 
Mevcut liderler arasında bilgi yarışması düzenlense' Doğu Perinçek ' yarışmayı kazanır.
Ibrahim Karavelioğlu
23 Ekim · 
 
Papaz Kaşıkçı, af tartışmaları gündemi işgal ederken' Yunanistan'ın açıklamalarına perinçek ten başka açıklama yapanda yok.
Ibrahim Karavelioğlu
20 Ekim · 

Huffington today's post habere göre darbe girişimini perinçek gurubu önledi.

FETÖ kaçaklarından eski Today’s Zaman muhabiri Mahir Zeynalov, Amerikan Huffington Post haber sitesinde yayınlanan yazısında, "Darbeyi Perinçek grubu önledi" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişimini önlemek için işbirliği yapma şansı olan tek grubun Perinçek grubu olduğunu belirten Zeylanov, “Rusya yanlısı” diye tarif ettiği "Perinçek grubu"nun ordu ve bürokrasi içinde çok sayıda takipçisi olduğunu iddia etti. Erdoğan’ın Putin’e Rus uçağının düşürülmesiyle ilgili özür mektubu göndermesinde de bu grubun etkili olduğunu öne sürdü. 
Perinçek Grubu’nun 15 Temmuz gecesi darbenin parçası olmayacağını açıklamasıyla darbe planının suya düştüğünü iddia eden Zeynalov, “Perinçek grubunun orduyu desteklerini çekmeye zorlayarak darbeyi engellediği ortaya çıktı” ifadelerini kullandı. Yazıda bazı komutanların, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı Perinçek grubu olmadan devam etmeye ikna etmeye çalışmış olabileceğini de iddia eden yazar, ancak Akar ve kuvvet komutanlarının sonunda darbeye katılmayı reddettiklerini öne sürdü.
Erdoğan’ın Türk ordusunun içindeki Rusya yanlısı grup olmasaydı darbenin başarılı olacağını çok iyi bildiğini belirten yazar, Batı’nın şu anda Erdoğan’ın otoritesi için yakın dostu Putin’den daha ciddi bir tehlike oluşturduğunu öne sürdü. 
Putin’in Erdoğan ülkeyi yakıp yıksa da onu sorgulamayacağını iddia eden yazıda Batı’nın darbe girişimini isteksizce kınadığı, fakat Rusya’nın Erdoğan’ı ilk arayan ve desteğini belirten ülke olduğu belirtildi. Türkiye ile Rusya’nın darbe girişiminden bu yana çeşitli bürokratik ve askeri seviyelerde bir araya geldiğini belirten yazıda bu yakınlığın Erdoğan darbe girişimi hazırlığını durdurmaya çalıştığı sırada başladığını öne sürüldü. 
Rusya’nın darbe girişimini alaşağı etmekte kilit rol oynadığını savunan Zeynalov darbelerin genellikle bir cunta oluşturan üst düzey askeri yetkililerin tüm askeriyeyi kendilerine katılmaya ikna etmeleri ile gerçekleştiğini söyledi. Ordunun tamamının katılmadığı bir darbenin genellikle gerçekleşmediğini belirten yazar, “Genelkurmay Eski Başkanı İlker Başbuğ da bu noktayı kanıtlarcasına Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’na yaptığı açıklamada darbe girişiminin tüm ordu katılmadığı için başarısız olduğunu söyledi” ifadelerini kullandı.

Zeynalov kimdir?
Gazeteciliğe Los Angeles Times’da başladı, daha sonra Today’s Zaman’da muhabirlik yaptı ve Zaman gazetesi 2016’da kapanana kadar orada çalıştı. Aynı zamanda 2013 yılından beri Al Arabiya’da ve Huffington Post’ta yazılar yazıyor.

Ibrahim Karavelioğlu
16 Ekim · 

Doğu Perinçek; herhangi bir şekilde iktidar olmak istemiyor.
İktidara geldiğinde, Türkiyenin sorunlarını çözmek istiyor.
 
Yorumlar:
Attila Corum : Hangi loppadanaktan bahsediyorsunuz.Parti kaç yıldan beri var.Kaç seçim geçirdi.Haberiniz var mı?

Vedat Tunca : Parti evet 50 yıldır var ve mücadele ediyor. Her mücadele dönemi parti için bir onurdur. Bugün neyi tespit eyoruz 12 Eylül ile hakim olan Amerikancı Atlantikçi süreç sona geldi. Yükselen Asya ya Türkiye yöneldi. Gladyo devletten temizlendi. Bölge ülkeleri ile işbirliği dönemi başladı. Ve süreç Vatan Partisinin merkezinde olduğu iktidarını arıyor.
 
Attila Corum : İnsanların bize yönelimi yok.Seçimler onu gösterdi.5-6 bin kişilik mitingler bile yapılamıyor.Incirliği kapat diyoruz ama bir miting veya yürüyüş bile yapamıyoruz.Rüya mı görüyorsunuz.Lafla olmaz.Durumu gerçekler zemininde tespit edeceksin.Değiştirmenin yollarını bulacaksın ve azimle çalışacaksın.Yukardakinin yardim etmeyeceğini bileceksin.Süreç ariyorsa,biz saklanıyormuyuz.

Ibrahim Karavelioğlu : Kıbrıs fatihi karaoğlana dürüst diyerek oy vermeyen Türk milleti değilmiydi?
 
Halil Mercan Ibrahim Karavelioğlu agzìna sağlık gardaş.
 
Attila Corum : Ibrahim Karavelioğlu millet Karaoğlan'a oy verdi.Kıl payı tek başına iktidarı kaçırdı.

Ibrahim Karavelioğlu Attila Corum sonrasında DSP'yi kurdu , ama dürüst lider dediler oy vermediler. Ayrıca perinçek in siyasi yaşamı kesintilere uğradı. O her zaman küresel güçlere karşı mücadeleye devam etti. Türkiyede partiler abd'nin olurunu alıp iktidar oldular.

Attila Corum : DSP'yi kurduktan sonra da çok oy aldı.Başbakan oldu.Aslında BOP eşbaşkanına yer açmak için Dervişle tuzağa düşürdüler.Cem ve Özkan da Dervişle bir oldu.
 
Ibrahim KaravelioğluAttila Corum cem özkan konusunda haklısın' ancak o fetoyla da birlikte oldu. Yaşından dolayı oldu sanırım.
Nevzat Batmaz : Şaka şaka. Yanmıştır İbrahim kardeşim.
 
Kaynak: Babamın oğluyum babonim şirketi. ( Allahdan siyasetten anlamıyorum yoksa halim perişandı) ERSAN.NET
Ibrahim Karavelioğlu
12 Ekim · 

Biz gücümüzü üretimden alacağız. 
Hep birlikte üretip ' mevcut durumdan kurtulacağız. 
"Doğu Perinçek"
Ibrahim Karavelioğlu
7 Ekim · 
 

1980 sonrası; serbest pazar ekonomisine girdik. Gelen hükümetler üretim ekonomisi kuramadığı gibi , özelleştirme yabancılaştırma marifetiyle ekonomiyi zora soktu.
Erbakan ise az bir özelleştirmeyle 9ay 15 gün iktidarda kalabildi. İmf'ye gitmeyen Erbakan, oluşturduğu havuz ekonomisiyle fukaranın gelirini ikiye katlarken ' komşularla ortak para birimi üzerinden ticaret anlaşması yapmak için, Ortadoğu'ya gitmişti, medya ise Türkiye İran olmayacak diyordu. 
Ak Parti suçlu aramasın' "Kemal dervişin" programına hız vererek bugüne getirdi. 
Sonuç olarak, borçlu bir ülkeyiz, borcu borçla döndüremeyen Türkiyenin önünde zorlu bir kış var. 
Doğu Perinçek; Bu zor dönemi Türk milleti ancak birlikte aşabilir diyor.

Ibrahim Karavelioğlu
4 Eylül · 
 
Doğu Perinçek; Fetodan daha tehlikeli bir "irtica örgütü" yoktur.
 
Yorum:
Himmet Ilemin : Helal olsun Perinçeke
 
Ibrahim Karavelioğlu
23 Temmuz · 
 

Chp'liler kuruluş ayarlarını tartışmaya başladı, ancak kuruluş ayarlarını savunanların partiyi yönetmesi' doğru sonuca götürür. Taban da, tavan da aynı sesler yükseliyor.

Sosyal demokratlar ' serbest pazarı savunanlar bakalım ne diyecekler.

Ibrahim Karavelioğlu
22 Temmuz · 
 
Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek in ' "AİHM" Zaferi tek başına seçimi kazanması için yeterli neden di, aksini iddia eden var mı?
 
Yorumlar
 
TC Gülçin Özdemir : Koyunlar ve tavuklar adam olsaydı....
 
Sefer Kuscan : Aynen öyle idi... fazlası da vardı ama; taktir etme kusurlusu ÇOĞUNLUK olunca!????
 
Abdurrahman Küçük : Aşırı abartılı bir yaklaşım. AHİM kararlarının özü Avrupa’da özgürlük esastır anlayışıdır.

Ibrahim Karavelioğlu : Özgürlüğü perinçek, ya da Talatpaşa Komisyonu getirdi.

Abdurrahman Küçük : Ibrahim Karavelioğlu her eylemde bende vardım.
Ibrahim Karavelioğlu
21 Temmuz · 
 

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" M.K.Atatürk.

Bilimsel siyaset yoksa, iyi ya da daha iyi olanı bulmak mümkün değildir.

Amiral soner polat , " Türkiyenin gündemini boş işlerle meşgul ediyorlar derken' "Doğu Perinçek de kutuplaşma marifetiyle yapılan siyasetin Türkiye ye bir faydası olmaz demişti.

Doğu Princek; Bilimsel siyasetin yapılması gerekir diyerek' kin ve nefret duygularıyla siyaset yapmıyalım şeklinde siyasileri de uyarmıştı.

Ibrahim Karavelioğlu
20 Temmuz · 
 

AİHM KARARI

Doğu Perinçek; AİHM de, düşünce özgürlüğü önündeki engelleri kaldırdı.

Bugün Avrupanın tüm başkentlerinde, Türkler Ermeni katliamı yapmadılar, ya da " Türkler vatanını savundu demek' artık suç değil. Ayrıca "özgürlüklere" ilgili derslerde perinçek davası okutuluyor.

"Tarih liderleri unutmaz" Talatpaşa komisyonuna ve bu komisyona destek veren millilere Teşekkürler.

Ibrahim Karavelioğlu
16 Temmuz · 
 

15 temuz da darbe girişimine karşı dimdik duran Doğu Perinçek bir liderdir. 
Kaç oyu var diyenler, siz kime verdiniz?
Yorumlar:
Tahir Korkmazcan : Terör Partilerine oy kullanan Türk seçmenlerimiz var malesef.
Recep Daçe : Bu tesbit'e yanlış diyebilen olamaz.Vatan sevgisi kaç oy ile olamaz. Vatan'ı oy'a tahvil edemezsin.
 
 
Ibrahim Karavelioğlu
12 Temmuz · 
 

Perinçek'e hakaret ya da iftira atanlara ' hesap sorma zamanı geldi. Davalar açılmış durumda.

Perinçek' antiemperyalist bir liderdir. Bu nedenle perinçek birçok kesimin canını sıkıyor. Bop projesi ve bop projesi mensubu pkk, Ermeni diasporası, feto ve diğer cemaatlar tarafından hiç sevilmez. Perinçek'e iftira ya da hakaret de bu kesimlerden geliyor.

Neden diğer liderlere hakaret etmiyorlar sorusunun cevabı ise, diğer liderler batıyla natoyla birlikte olacağız diyor.

Dünya da en fazla hakaret edilen lider "Doğu Perinçek " emperyalizme çomak soktukca hakaret etmeye devam edeceklerdir.

Ümit kocasakal "kurtuluş kuruluştadır" dedi. Çok sayı da hain diyen oldu. Kocasakal da emperyalizme dik durmadan Türkiye düze çıkamaz demişti.

Ibrahim Karavelioğlu
5 Temmuz · 
 

Doğu perinçek; Adalet yürüyüşünü hdp ile birlikte yapan Chp'e'ye' hdp ile birlikte yürümeniz' Erdoğana yeniden seçimi kazandırır diyerek uyarmıştı. Aynı zaman da oylarınız da düşer demişti.

Sonuç olarak Doğu Perinçek haklı çıktı . hdp oy kaybederken' Chp'e de oy kaybetti, ak parti de kazandı.

Ibrahim Karavelioğlu
30 Mayıs · 
 
Adaylara karne çalışması yapan anketciler, Perinçeki neden ankete dahil etmiyorlar ? kaç oyu var merak ettik'te.
Ibrahim Karavelioğlu
30 Mayıs · 
 
Atlantik anketcileri Perinçeki adaylar arasında göstermiyor, 5 aday üzerinden anket çalışması yapıyorlar.
 
Yorumlar:
Mahmut Yavuz: Neden acaba

Ibrahim Karavelioğlu 6 aday var . 5 aday üzerinden anket yapıyorlar. Abd rica etmiştir. Eski usül devam ediyor.
 
Recep Daçe: Evet chp yi ele geçirdiler.
 
Yuksel Gunay :Yazıklar olsun
 
Hūseyin Dertlibaba Çetin : Bugün benide arâdılar
 
TC Mustafa Bektaş : Bahçeli'yi 6.aday diye sıralamaya koymuşlar..
 
Aytaç Uçaral  : Sayın Muharrem İnce'nin ivedilikle bütün adaylarla görüşeceğim sözünü 5 aday tanıtım bazında değilde 6. Ve son aday olan Sayın Doğu Perinçek'i sebebi ziyarette bulunması lazım gerekir.
 
Himmet Ilemin: Bu CHP varya o yapmıştır.:)

Ibrahim Karavelioğlu: Sarıgül Türkiye Birleşik Devletleri önerisi yaptı. İstanbula aday olduğunda, fetoyu babam gibi severim demişti.nagehan alçı röportajı. Aylin Kotil chp'yi fetocular pkk.lılar işgal etti diyerek istifa etmişti, haklı çıktı.

Ibrahim Karavelioğlu

25 Mayıs · 
 

Türkiye Şehler, Dervişler,Müritler,Meczuplar Ülkesi olamaz . M.K.Atatürk.

M.K.Atatürk den sonra bu sözü, Doğu Perinçek söylüyor.

Seçeneksiz değilsiniz, Doğu perinçek feto cematı nın ve Terörün üstesinden gelecek , bilgi birikime ve mücadele özelliğine sahip kahraman bir liderdir

Ibrahim Karavelioğlu
17 Mayıs · 
 

Vatan partisi; hdp terör örgütünün siyasi ,kolu dur. Derhal kapatılmalıdır.

Chp, Demirtaş'a özgürlük istiyor.
Iyi.Parti Demirtaş'a özgürlük istiyor.
Saadet partiside Demirtaş'a özgürlük istiyor. 
Mhp'e de af vıdı vıdıları yapıyor. 
Ak Parti açılımı buz dolabına koyduk ,derken chp'e buzlukta donmasın diye buzluktan çıkardı, bugün açılım mecliste görüşülsün diyor.

Siyasi partiler Anayasamıza uymak zorundaysa, Tüm partilerin hdp'ye bakış açısı aynı olmalı.

PERİNÇEK; Terörün odağı olmuş' hdp kapatılsın diyor.

Yorumlar:

Mustafa Özsu : Kimse dinlemiyorsa sabaha kadar de bişe olmaz halkta karşılığı olmalı 100 bin imzada görüldüğü gibi

Ibrahim Karavelioğlu: Sen ne düşünüyorsun bir birey olarak.

Ahmet Kondu : başkan dogu perinçekte hapise atıldında sen ne düşündün acaba demorkorasinin olmadını adaletin özgür olmadını dile getirmedinmi hdp terör örgütüne baglı oldugu dogru seçmene anlatmak lazım hapse atmayla çözemesin

Ibrahim Karavelioğlu : Doğu Perinçeki yargılayan feto pkk nın yargısı. Yada ABD'nin elamanları. Abd yargılıyordu, şimdi abd''nin kuyrukları hakimleri yargılanıyor.
 
Yalçın Tugay : Vatan partisi karar mercii ise mahkemelere ne gerek var.Demirtas için kesinleşmiş bir mahkeme hükmü var mı?Yok.O zaman siz linç kampanyası yürütüyorsunuz.Daha da öteye gidip görülmekte olan bir davada görüş beyan ederek mahkemeyi etki altına almaya çalışıyorsunuz.Sözüm ona hukuk devletini savunuyorsunuz.Ergenekon kumpasçılarından farkınız ne?Onlar da suçu kanıtlanmamış insanlar için linç kampanyası yürütüyordu.Belli ki hamurunuz aynı.

Ibrahim Karavelioğlu : Yargıya müdahale eden batıyla natoyla birlikte olanlar. Yargı ya tutuklular serbest kalsın diyen Akşener - ince-karamollaoğlu. Ve diğer yazar çizerler.abd ile birlikte olanlar yargıya müdahale edenler.

Yalçın Tugay : Bir sanığın tutuksuz yargılanmasını istemek yargıya müdahale değildir,zira suçlu ya da suçsuz tutuksuz yargılanmak herkesin hakkıdır.Biz Demirtaş suçsuzdur o yüzden tutuksuz yargılansın demiyoruz.Ama siz peşinen teröristtir deyip suçlu ilan ediyorsunuz.Herşeyinizde çifte standart var.Ben aynı talebi Ergenekon sanıkları için de dile getirdim.Kendi adamına gelince hukuk diyeceksin,hasmına gelince guguk diyeceksin.Öyle demokratlık olmaz.
 
Ibrahim Karavelioğlu : Suçluların büyük bir kısmı yurt dışında. Tutuksuz yargılanacak suç iddialarıyla, tutuklu yargılanacak suç iddialarını belgeleri ayrı ayrı değerlendirmek gerekir.

Yalçın Tugay : Hukukta tutuklamanın kıstası isnat edilen suçun ağırlığı değildir.Sanığın kaçma şüphesi ve suç delillerini karartma ihtimalidir.Bunlar da kanımca Demirtaş için geçerli değildir.Zira demeçlerinden dolayı yargılanıyor ve milletvekili olduğu için kaçma tehlikesi yok.Denetimli serbestlik veya yurt dışına çıkma yasağı konularak tutuksuz yargılanabilir. Ergenekon sürecinde aynı şey Doğu Perinçek için de geçerliydi ama hukuksuz bir şekilde uzun bir tutukluluk yaşadı.

Ibrahim Karavelioğlu : Yalçın Tugay Demirtaş cumhurriyet hakimlerinin kendisini yargılayacağını bilseydi, söylediklerini söylemezdi. Perinçeki yargılayan hakimler abd'ye bağlanmış feto yargıçlarıdır. Feto mahkemesiyle, cumhurriyet mahkemesi ayrı değerlendirilmeli.

Yalçın Tugay : İbrahim arkadaş sen Türkiye'de yaşamıyor musun.Binlerce hakim alındı ve bunlar AKP'lilerden seçildi.Perinçek söz konusu olunca yargıç Fetöcü,Demirtaş sözkonusudur olunca yargıç cumhuriyet yargıcı.Şimdi dürüstçe şöyle.Tayyip Erdoğan bugün bir demeç verip Demirtaş serbest bırakılmalı dese Pazartesi günü serbest kalır mı kalmaz mı?Cumhuriyet yargıçları susturuldu ya da sürüldü.Şimdi düğme iliklemeye çalışan yargıçlar dönemi.

Ibrahim Karavelioğlu : Yalçın Tugay fötö yargıyı işgal etmişti, temizleniyor, ancak yeterli mezun bulamayınca avukatlardan hakim yapıldı. Akp.li avukatlar hakim oldu şimdi onlar ilçe şeçim kurulu hakimi olacakmış. Yani demokratik bir seçim mümkün değil. Diğer avukatlar yargıdaki yetersizlikten kaynaklanıyor. Güçler ayrılığı olmadan bağımsız yargıdan bahsetmek mümkün değildir. 1970 li yıllarda da yargı yoktu , sonrasında da yargı yoktu. Demokratik seçimler yapılmadan daha iyi yaşamlar kurmak mümkün değildir.